Lisatud: 09. jaanuar 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

09Jan2009 PRIA kuulutas välja riigihanked sekkumiskokkuostuks vajalike ladude leidmiseks

“Või ja lõssipulbri riiklik sekkumiskokkuost algab Eestis 1. märtsist,” kinnitas PRIA turukorralduse büroo juhataja Lily Hantson ning tutvustas lühidalt sekkumisladudele seatud tingimusi. Need on või ja lõssipulbri puhul paljus sarnased, kuid  riigihanked toimuvad ja laolepingud sõlmitakse mõlema toote osas eraldi.

Ladusid soovitakse leida kolmes Eesti piirkonnas: ühe moodustavad Lõuna-Eesti kuus maakonda, teise Pärnu- ja Läänemaa ning saared, kolmanda Viru-, Harju-, Järva- ja Raplamaa. Iga piirkonna kohta sõlmib PRIA lepingu ühe pakkujaga nii või kui lõssipulbri ladustamiseks. Ladu peab olema nõuetekohane ja võimaldama lepingus sätestatavaid hoiutingimusi. Pakkuja peab garanteerima vähemalt 1000 tonni lõssipulbri või 500 tonni või ladustamisvõimsuse.

Riigihankes osalejad saavad pakkumisdokumente välja võtta jaanuarikuu lõpuni tööpäeviti PRIA keskusest Tartus, Narva mnt 3; samasse tuleb need ka täidetult esitada. Pakkumuste esitamise tähtaeg ja avamine on 2. veebruaril. Hindamisel lähtub PRIA eelkõige ladustuskulude pakutud maksumusest, mis koosneb viiest osast.

“Laopidaja peab kindlasti arvestama, et ta peab nõustuma PRIA-poolsete kohapealsete kontrollidega ning ladu peab olema Veterinaar- ja Toiduameti poolt tunnustatud,“ rõhutas Lily Hantson.

Hangete võitjatega sõlmib PRIA lepingud, milles sätestatakse kõik ladustamisega seotud üksikasjad, sh piimatoodete täpsed ladustamistingimused, toimingute hinnad, ladude kontrolli ja inventeerimise, aruandluse ja maksete korra jne.

Piimatoodete riiklik sekkumiskokkuost on Euroopa Liidu turukorraldusmeede, mis aitab tootja jaoks ebasoodsate turuhindade korral hoida piimatoodete turgu stabiilsena. Aastail 2005-2006 varuti Eestis PRIA vahendusel sekkumisladudesse 1829 tonni võid, millest viimane osa müüdi 2007.a. Analoogselt piimatoodetega rakendatakse vajadusel sekkumiskokkuostu ka teiste tootegruppide puhul, näiteks algas mullu 1. novembril teravilja sekkumiskokkuost.

Lisainfot sekkumiskokkuostu ja piimatoodete sekkumisladude riigihanke kohta saab PRIA turukorralduse büroost telefonil 7377 630.

Uudised

Loe, kuidas PRIA teostab põldude seiret satelliidiga ja millised tähelepanekud klientidele edaspidi rohumaade hooldamisel kasuks tulevad.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus