Lisatud: 18. detsember 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Det2006 PRIA alustas pindalatoetuste väljamaksmisega

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on makse teostamine tehniliselt keerukas ning võtab pisut aega. “Tahame taotlejatele võimalikult kiiresti toetuse välja maksta ja kuna toetusi finantseeritakse erinevatest allikatest, võib see taotlejani jõuda mitmes jaos,” ütles Noorkõiv. Ta lisas, et kindlasti makstakse nii ühtne pindalatoetus kui ka põllukultuuri kasvatamise täiendav otsetoetus neile taotlejatele, kel pole sel ega varasematel aastatel probleeme toetustingimuste rikkumistega, selle aasta jooksul välja.

 

Ühtne pindalatoetus makstakse taotlejatele välja täna ja homme. Põllukultuuri kasvatamise toetuse esimesed maksed tegi PRIA juba reedel, kuid paljud taotlejad ei pruukinud saada kätte tervet toetussummat. Neile taotlejatele makstakse toetussumma välja selle ja järgmise nädala jooksul.

 

PRIA määras 18014 ühtse pindalatoetuse taotlejale 482 miljonit krooni toetust. Kokku määrati ühtset pindalatoetust ligi 730 tuhande hektari eest. See ei ole siiski veel lõplik, sest 517 taotleja puhul pikendas PRIA taotluste menetlustähtaega. Nende taotlejate puhul on PRIA tuvastanud erinevuse 2004. ja/või 2005. aastal taotletud ning tegelikult kasutuses olnud toetusõiguslike pindade vahel ning neil taotlejail vajavad toetusõiguslik pind ja väljamakstava toetuse suurus veel korrigeerimist.

 

Põllumajanduskultuuri täiendavat otsetoetust taotles tänavu 6978 põllumeest, kellele määrati kokku ligi 310 tuhande hektari eest 257,2 miljonit krooni toetust. Menetlustähtaega pikendas PRIA 226 taotlejal.

 

Toetuse saajate nimekirjad on nähtavad PRIA koduleheküljel.

Uudised

18. septembrist 9. oktoobrini on ettevõtjatel võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner