Lisatud: 27. august 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Aug2002 Põllumehed saavad reedel kätte teraviljatoetuse


Toetust saanud põldudel kasvatati kõige rohkem otra (44%), nisu (22%), kaera (13%), rapsi (11%) ja rukist (5%). Sertifitseeritud seemnega oli külvatud 69 384 hektarit ehk 25%, mis on mullusega võrreldes ligi 15 tuhat hektarit rohkem.

Teraviljatoetust saavad FIEd ja äriühingud, kes kasvatavad vähemalt 5 hektaril nisu, rukist, otra, kaera, tritikalet, tatart, hernest, põlduba, rapsi, rüpsi või lina. PRIA põldude registri spetsialistid mõõtsid GPS-aparatuuriga üle 102 põldu kogupindalaga 800 ha. Põldude umbrohtumust kontrollis Taimetoodangu Inspektsioon. Toetust ei maksta põldude kohta, mille umbrohtumus oli üle 30%.

Laekunud 4702 taotlusest 99% rahuldati, rahuldamata jäi 42 taotlust. Peamiseks toetusest ilmajäämise põhjuseks oli see, et taotleja ei olnud ennast maksuametis füüsilisest isikust ettevõtjaks registreerinud. Mitmed põllumehed küsisid toetust suurema pindala eest, kui neil tegelikult oli. Üle 20% erinevuse korral jäi taotleja toetuseta ja valeandmete esitajana jääb ta ka järgmisel aastal kõigist tulutoetustest ilma. Väiksemate eksimuste korral põllupinna osas vähendati makstavat toetussummat.

Maakondade lõikes on kõige rohkem teraviljatoetuse saajaid Lääne-Virumaal.

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus