Lisatud: 01. märts 2012

Viimati muudetud: 19. juuni 2012

A A A
Prindi rss

Uudised

01Mar2012 Otsetoetuste vähendamised saavad selgemaks vähendamiste kalkulaatori abil

2012. aastal rakendub Eestis vastavalt Euroopa nõukogu määruse 73/2009 artikli 7 ning artikli 132 lõike 2 punkti b kohaselt toetuse ümbersuunamine ehk taotlejale makstavate otsetoetuste kogusumma vähendamine. Vähendamisi rakendatakse taotlejatele, kelle otsetoetuste kogusumma on üle 5000 euro. Need taotlejad, kellel otsetoetuste summa jääb alla 5000€, ei rakendata vähendamisi ning toetus makstakse välja täies mahus.

Otsetoetuste hulka kuuluvad ELi rahastatav ühtne pindalatoetus ja  piimasektori eritoetus ning Eesti riigi poolsed täiendavad otsetoetused:  ammlehma ja ute kasvatamise toetus, ute, veise ja piima täiendavad otsetoetus, samuti põllumajanduskultuuri ja heinaseemne täiendav otsetoetus.

Taotlejale makstava otsetoetuste kogusumma seda osa, mis ulatub üle 5000€,  vähendatakse 2012. aastal 10% võrra.

Kui täiendavate otsetoetuste osa otsetoetuste kogusummas ületab 300 000 eurot, siis vähendatakse nimetatud määra ületavat täiendavate otsetoetuste osa veel 4% võrra.

Kirjeldatud vähendamisi rakendatakse taotlejale määratud täiendavate otsetoetuste kogusummale, kuid mitte suuremas ulatuses kui on taotlejale määratud täiendatavate otsetoetuste summa kokku. Teisisõnu, kui taotlejale määratud täiendavate otsetoetuste kogusumma on nt 3000€, kuid arvestuslik vähendus kõigi otsetoetuste pealt kokku on suurem, nt 3500€, siis seda puudu jäävat osa kliendilt välja ei nõuta, seega – vähendamine kliendi jaoks 3000€.

Ühtse pindalatoetuse ja piimasektori eritoetuse summa osa, mis ületab 300 000€ vähendatakse 4% võrra vastavalt Euroopa nõukogu määruse nr 73/2009 artikli 7 p 2 kohaselt.

Kui soovite teada, kas ja millises ulatuses otsetoetuste vähendamine Teie toetussummat 2012. aastal võib prognoositavalt mõjutada, saate kasutada selleks valmistatud nn. vähendamiste kalkulaatorit. Kalkulaatorisse tuleb sisestada toetusliigiti Teile 2011. taotlusaasta eest määratud otsetoetuste summad ning kalkulaator arvestab välja tehtava vähendamise. Palume tähele panna, et tegu on vaid prognoosiga ja teie 2012. aasta toetussummad ning seega ka vähendamised saavad selguda alles pärast 2012. aasta taotluste menetlemist ja ühikumäärade kehtestamist 2012. aasta novembri lõpus.

Vähendamiste kalkulaatori leiate loomakasvatuse ja taimekasvatuse valdkondade alt PRIA kodulehelt ning klõpsates lingile: Vähendamise kalkulaator

 

Uudised

Loe, kuidas PRIA teostab põldude seiret satelliidiga ja millised tähelepanekud klientidele edaspidi rohumaade hooldamisel kasuks tulevad.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner