Lisatud: 20. märts 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

20Mar2002 Omavalitsused saavad 2,8 miljonit krooni koolipiimatoetust

Koolipiimatoetuse taotlus tuli esitada ainult neil omavalitsustel, kus võrreldes kolmanda veerandiga muutus õpilaste arv. Küll aga tuli kõigil II õppeveerandil toetust saanud omavalitsustel esitada 4. märtsiks PRIA-le aruanne, kus on kirjas, mida selle raha eest on ostetud. Mitmed linna- ja vallavalitsused ei esitanud koolipiimatoetuse aruannet või olid toetusraha mittesihipäraselt kasutanud, selle tõttu jääb 34 omavalitsuses kokku 5 718 õpilast toetuseta.

PRIA peadirektoril Mati Kermasel on sügavalt kahju, et nii mitmed omavalitsused ei pea kinni kehtivatest õigusaktidest ja selle tõttu jäävad koolijütsid piimast ilma. “Avalik sektor peaks olema eeskujuks seaduste täitmisel. Kui ettevõtja ei esita toetuse saamiseks vajalikke dokumente õigeaegselt, siis jääb ta toetusest ilma. Selles osas ei saa hinnaalandust teha ka riigiasutustele,” ütles Kermas.

Tartu linnas jääb koolipiimatoetuseta 2896 last, kuna Tartu linnavalitsus ei esitanud II veerandi kohta toetuse kasutamise aruannet tähtaegselt. “PRIA spetsialistid käisid veebruari alguses Tartu linnavalitsuse spetsialistidele ja koolide direktoritele koolipiimatoetusega seonduvat selgitamas ja eraldi räägiti ka aruande esitamise tähtpäevadest. Juba siis oli linnavalitsuses koolipiimatoetusega tegeleva spetsialisti suhtumine ükskõikne,” nentis Kermas. “Saatsime siiski veebruari lõpus linnavalitsusele ka meeldetuletuse, et nad esitaksid aruande ikka õigel ajal.”

“Loodan, et koolid ja omavalitsused järgivad hoolsamalt toetuse taotlemise korda ja et õpilased saavad edaspidigi riigi toetusega piima juua,” lausus Kermas.

Koolipiimatoetus on kohalikule omavalitsusele antav riiklik rahaline abi, millega kaetakse osaliselt õpilastele pakutava piima, jogurti, keefiri või hapupiima maksumus. Ostetavate piimatoodete puhul tuleb kinni pidada kehtestatud sortimendist.

 

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner