Lisatud: 07. detsember 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Det2006 Kliendiportaal e-PRIA lõpuks põllumeestele avatud

PRIA peadirektori Ahti Bleive sõnul on hetkel e-PRIAst abi eelkõige loomapidajatele, kes saavad portaali kaudu sisestada ja vaadata erinevaid andmeid oma põllumajandusloomade kohta. Keskmiselt laekub loomapidajatelt praegu PRIAsse 600 paberdokumenti päevas, mida nüüd on võimalik e-PRIA vahendusel esitada.

 

“Tulevikus saab e-PRIA vahendusel taotleda ka juba mitmeid toetusi,” tõi Bleive välja kliendiportaali perspektiivi ning lisas, et näiteks on plaan internetti “kolida” ka ligi 19 000 taotlejaga pindalatoetused. Lisaks jääb loomulikult alles ka võimalus esitada taotlusi paberkujul.

 

Idee taolise kliendiportaali loomiseks tekkis enam kui paar aastat tagasi. Projektitaotlus EL tõukefondide meetmesse 4.5 „Infoühiskonna arendamine“ esitati 2004. aasta sügisel ning pärast rahastamisotsuse saabumist asuti tarkvara arendamise kallale.

 

Kuigi alates oktoobrist on pilootprojekti raames mõned kasutajad e-PRIAt ka juba testinud, ei saa Bleive sõnul siiski välistada vigade ilmsikstulekut portaalis. “Sellisel juhul loodame klientide mõistvale suhtumisele ja palume kõikidest vigadest meile kindlasti teada anda,” pani Bleive e-PRIA kasutajatele südamele.

 

e-PRIA asub internetis aadressil www.eesti.ee/epria, sinna saab ka PRIA kodulehekülje vahendusel, kus on ka esmased juhendid portaali kasutamiseks. e-PRIA kasutamine on Bleive sõnul klientidele võimalikult lihtsaks tehtud. Soovi korral saab sisse logida ID-kaardiga, kuid kellel seda pole, saavad portaali kasutada ka internetipanga vahendusel.

 

Portaali kasutajatoe telefon on 737 7677 ja meiliaadress, kuhu oma märkused ja ettepanekud saata - portaal@pria.ee.

Uudised

Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetusmeetme raames oli ettevõtjatel võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist. Toetuse eesmärgiks on maapiirkondades eelduste loomine uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner