Lisatud: 25. veebruar 2019

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Veebr2019 Juubel PRIAs – 10 aastat sisekoolitussüsteemi!

Organisatsioonid peavad igapäevaselt panustama, et kõik töötajad oleksid piisava kogemuste- ja teadmistepagasiga, et tööülesannetega hakkama saada. PRIA on nüüdseks 10 aastat rakendanud oma töötajate oskusi tehes aktiivselt sisekoolitusi. „Enamasti ei saa me väljastpoolt osta sisse PRIA-spetsiifilist koolitust, mida meie töötajad oma tööks vajavad, seetõttu lõimegi PRIA-sisese koolitussüsteemi,“ selgitas süsteemi üks algatajatest, PRIA personaliosakonna juhataja Kristiina Käärik.

Selleks, et PRIA oleks makseagentuurina arenev, meie inimesed pädevad ja töö kliendiga toimiks hästi, on vaja kõiki töötajaid pidevalt koolitada ning kõige paremini oskavad seda teha ikkagi PRIA töötajad ise.

Aastal 2008 otsustati PRIAs võtta käsile uus suund – moodustati sisekoolitussüsteemi arendusmeeskond ehk SAMM. Sammujaid on PRIAs hetkel 10 ning sisekoolitajaid on kokku   80. Tegemist on aktiivsete töötajatega, kes soovivad arendada nii ennast koolitajana kui ka organisatsiooni tervikuna.

SAMMu meeskond vasakult: Rait Põldsamm, Ülle Kello, Eva Rückenberg, Kristiina Käärik, Krista Toom. Tagumine rida vasakult: Tauno Taska, Reigo Viks, Ahti Bleive (auliige)

SAMMu meeskond vasakult: Rait Põldsamm, Ülle Kello, Eva Rückenberg, Kristiina Käärik, Krista Toom. Tagumine rida vasakult: Tauno Taska, Reigo Viks, Ahti Bleive (auliige)

Põikame sisse ka statistikasse: 2018 aastal oli keskmine töötajate arv PRIAs 350, terve aasta jooksul oli sisekoolituste ajaline maht 4862 tundi. See tähendab, et keskmiselt sai iga PRIA töötaja eelmise aasta jooksul 14h sisekoolitusi.

Lisaks erinevate toetuste, meetmetepõhistele, raamatupidamisteemalistele ja muudele igapäevastele PRIA tööd puudutavatele koolitustele, korraldatakse ka majasisesed Infolakse – kiired välkkoolitused aktuaalsetel teemadel. Tegemist on infotundidega, mis ei ole alati PRIA tööspetsiifilised, vaid võivad käsitleda ka laiemaid teemasid – näiteks veebiturvalisus, ametniku käitumine sotsiaalmeedias jms.

SAMM on PRIA sisekoolitajate jaoks kui mootor, mis veab kogu koolitussüsteemi. Arendatakse sisekoolitajate koolitamisoskusi, tagatakse teadmiste levimine ning jälgitakse, et olemas oleks vajalikud vahendid ja tehnoloogilised lahendused. Nii on tagatud meie töötajate pidev arenemine.

SAMMu ühe värskema liituja juristi Eva Rückenbergi hinnangul tekib motivatsioon sisekoolitustega tegelemiseks eelkõige isiklikust huvist. „Tahtest teadmisi ja oskusi teistele edasi anda, muuta midagi paremaks ja näha sealjuures ka isiklikku arengut, näiteks esinemis- ja planeerimisoskuse paranemist “ rääkis ta.

Palju õnne PRIAle, SAMMule ja sisekoolitajatele!Uudised

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile kaks tootmiskohustusega seotud otsetoetuste eelnõud. Toetuste kogumahuks on kavandatud 6,3 miljonit eurot ning selle raames on võimalik 2020. aastal taotleda piimalehma ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust, samuti jätkub väikepõllumeeste toetamine.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner