Lisatud: 02. detsember 2009

Viimati muudetud: 02. detsember 2009

A A A
Prindi rss

Uudised

02Det2009 Euroopa fondide toetus kaluritele

Eesti kalurid saaksid toetust taotleda ka Euroopa fondidest, seni on nad aga olnud nende võimaluste kasutamisel passiivsed. Suvel kuulutas PRIA välja taotlustevooru kümnele miljonile eesti kroonile, huvi jäi aga väikseks. PRIA kalandustoetuste büroo juhataja Piret Ilves julgustas kalureid oma võimalusi kasutama, taotlusi võib esitada veel detsembri keskpaigani.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni amet (PRIA) kalandustoetuste büroo juhataja Piret Ilvese sõnul pole toetuste taotlemine keeruline.

Kuigi käesoleva aasta suvel kuulutas PRIA rannakaluritele välja taotluste vooru 10 miljonile kroonile toetustele, ei olnud huvi sugugi nii suur, kui võinuks arvata. Antud teemalises intervjuus Vikerhommikule ütles Ilves, et põhjuseks võib olla see, et rannakalurid ei tea toetuse taotlemise võimalustest või siis arvatakse, et taotlemine on nii keeruline, et ei ole mõtet seda sammu ette võtta.

Ilves kinnitas, et taotluse esitamine ei ole keeruline. "Tuleb täita vastavad taotlusdokumendid, mis tuleb esitada PRIA piirkondlikesse büroodesse."

30. novembrist kuni 15. detsembrini ootab PRIA taas rannakalurite taotlusi, millega toetatakse Eestis veel vähe levinud hülgekindlate kalavõrkude ning uute paadimootorite soetamist.

Ilves selgitas, et PRIA-le saavad taotlusi esitada kalurid, kellel on kalapüügi luba ning kes omavad või rendivad alla 12-meetrist rannapüügi laeva. "Kalalaev peab kindlasti olema registreeritud kalalaevade riiklikus registris ning see peab olema vähemalt 5 aastat vana."

Eestis on Ilvese sõnul ligi 1400 kõne all olevale meetmele kvalifitseeruvat kalurit ning ligi 900 kalalaeva, mis võiksid antud tingimustele vastata.

"Toetust saab taotleda kuni 60 protsenti investeeringu abikõlblikust maksumusest ehk siis ülejäänud osa investeeringu summast peab taotleja ise leidma, kas siis omavahenditest või siis võtab laenu," selgitas Ilves.

Toetust saab küsida investeeringutele, mis aitavad kaasa ohutuse, töötingimuste, hügieenitingimuste ja kütusesäästlikkuse parandamisele. "Need tegevused võivad näiteks olla laevakeretööde tegemised, kalalaevale seadmete ja varustuse soetamine, hülgekindlate või selektiivsete püügivahendite soetamine, uue mootori ostmine või olemasoleva mootori ümberehitamine," rääkis ta.

Ilves märkis, et hülgekindlad võrgud on kergemad ja tugevamad, mida hüljes ära ei suuda lõhkuda. "Samuti on võrgud vetthülgavad, mistõttu nad ei upu, vaid ujuvad."

 

 

Kuula helilõiku:

 

Uudised

Loe, kuidas PRIA teostab põldude seiret satelliidiga ja millised tähelepanekud klientidele edaspidi rohumaade hooldamisel kasuks tulevad.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus