Lisatud: 30. aprill 2014

Viimati muudetud: 30. aprill 2014

A A A
Prindi rss

e-PRIA Uudised

30Apr2014 e-PRIA värbamiskampaania oli kõigi aegade edukaim

Aasta alguses käivitus kampaania, millega kutsuti pindalatoetuste taotlejaid PRIA teenindusbüroodesse e-PRIA kasutamist õppima. Ühendust võeti rohkem kui 6700 taotlejaga, kes eelmisel aastal oma pindalatoetuse taotluse paberil esitasid.

Kõigist pindalatoetuste pabertaotlejatest ligi 19% ehk pea 2300 inimest on juba ka käinud PRIA büroos e-PRIA vahendusel taotluse esitamist ja põldude joonistamist õppimas.

Märtsi algusest saadik pakuvad lisaks PRIA teenindusbüroodele tasuta e-PRIA nõustamist ka maakondlike nõuandekeskuste konsulendid. Aprilli lõpu seisuga on nõuandekeskustes e-PRIA alasel juhendamisel käinud juba üle 450 kliendi.

Nõuandekeskustesse on oodatud kõik põllumajandustootjad ja maapiirkondades tegutsevad isikud või ettevõtted, kes soovivad oma pindalatoetuste taotluse ja ka muid dokumente e-PRIAs esitada, kuid kes pole seda varem proovinud või sooviksid täiendavat juhendamist. Ühe kliendi juhendamiseks on keskmiselt arvestatud kaks tundi. Taotlejad, kel puudub kodus arvuti või internetiühendus, saavad kasutada taotluse täitmiseks nõuandekeskuste arvuteid.

e-PRIA alase juhendamise saamiseks tuleb pöörduda kohalikku nõuandekeskusesse ning broneerida endale aeg. Nõuandekeskuste kontakte saab internetist aadressil www.pria.ee/et/ePRIA/kontakt või PRIA büroodest.

Juhendamisele minnes tuleb kindlasti kaasa võtta kehtiv ID-kaart ja teada selle PIN-koode. Neid  saab vajadusel uuendada lähimas kodakondsus- ja migratsioonibüroos. Samuti tasub kaasa võtta oma eelmisel aastal esitatud pabertaotluse koopia ning teada oma maade katastritunnuseid, et taotluse täitmine kiiremini läheks.

Kõigile neile, kel ettevalmistused juba tehtud – põllud e-PRIAsse sisse joonistatud ja taotlus eeltäidetud – tuletame aga meelde, et taotlusperioodi saabudes tuleb taotluse esitamine kindlasti ka e-PRIAs lõplikult kinnitada. Kui tunnete end esimesel korral ebakindlalt, siis soovitame pöörduda PRIA teenindusbüroosse või nõuandekeskusesse ja esitada taotlus nõustajaga koos. Samuti soovitame vaadata e-teenuste videojuhendeid, mille leiate PRIA kodulehelt e-PRIA alajaotusest ja e-PRIAst iga vastava teenuse juurest.

Esimesel korral võib põldude sissejoonistamine ja taotluse täitmine võtta  tavapärasest rohkem aega, kuid edaspidiseks jäävad kõik sisestatud andmed ja põllupiirid e-PRIAsse alles ning taotluse täitmine läheb tänu eeltäidetud vormidele ja automaatsetele kontrollidele tunduvalt kiiremini. Samuti on kogu põldudega seonduv ajalugu kättesaadav ühest kohast.

Kui e-PRIA kasutamine selge, siis saab kõik pindalatoetuste taotlemisega seotud toimingud ära teha kodust lahkumata just endale sobivaimal ajal.

 

Artikkel ilmus 30.aprilli Maalehes

Uudised

18. septembrist 9. oktoobrini on ettevõtjatel võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner