Lisatud: 30. oktoober 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Okt2007 Alustati sealiha eraladustamisabi toetuste taotluste vastuvõttu

Eraladustamisabi taotlusel on minimaalne lepinguline kogus 10 tonni konditustatud toodet või  15 tonni muud ladustatavat  sealiha toodet.  Taotlejal tuleb koos taotlusega esitada ka tagatis, mis peab olema 20% abisummast.

Sealiha ladustamise eest saavad toetust taotleda füüsilised või juriidilised isikud, kes on enne lepingu sõlmimist loomakasvatussektoris tegutsenud vähemalt 12 kuud ning, kes on kantud käibemaksukohuslaste registrisse ja kelle käsutuses on nõuetekohased külmhooned. Eestis rakendab eraladustamist
PRIA, kes sõlmib liha omanikuga eraladustamislepingu.

Sealiha eraladustamist rakendatakse Euroopa Liidus, kui ühenduse tüüpilistel turgudel on searümpade keskmine hind madalam kui 103% baashinnast ning  jääb tõenäoliselt sellest madalamaks. Liha omanik, kes ladustab liha ettenähtud tingimustel teatud tähtajaks, saab ladustuskulude katteks toetust. Ladustatud liha peab pärinema Euroopa Liidu territooriumil kasvanud loomadelt, omama tervisemärki ja ei tohi olla saadud hädatapu korras tapetud loomadelt.

Lisainformatsioon toetatavate toodete ja toetuse määrade kohta saab Euroopa Komisjoni määrusest 1267/2007 ning
PRIA-st telefonil 737 7630.

Pressiteate koostas:
Karina Loi
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja
625 6254
52 91 403

Uudised

Loe, kuidas PRIA teostab põldude seiret satelliidiga ja millised tähelepanekud klientidele edaspidi rohumaade hooldamisel kasuks tulevad.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus