Lisatud: 15. november 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Nov2005 Algavad külade taastamise ja arendamise toetuse koolitused

Koolitusseminarid toimuvad:
Р16. november, P̵lva, hotell Pesa (Uus 5);
– 18. november, Tartu, EPMÃœ peahoone (Kreutzwaldi 64);
– 21. november, Viljandi, Viljandi Linnaraamatukogu (Tallinna mnt. 11/1);
– 24. november, Rakvere, Lääne-Viru Maavalitsus (Kreutzwaldi 5);
– 28. november, Paides, Paide Kultuurikeskus (Pärnu 18);
– 30. november, Haapsalu, Läänemaa Arenduskeskus (Lihula mnt. 3).
       
Koolitusseminarid on osalejatele tasuta. Algusajaks on kõikidel seminaridel 10.00. Täpsemat teavet saab veebilehelt http://www.eau.ee/avatud.

Külade taastamise ja arendamise meetme eesmärk on edendada külaelu atraktiivust kohaliku aktiivsuse suurendamise ja mittetulundusliku tegevuse arendamise kaudu. Selleks on ette nähtud investeeringutoetused, mis on vajalikud külaelanikele mõeldud ehitiste rajamiseks, interneti kättesaadavuse tõstmiseks, traditsioonide alalhoidmiseks ja muuks külaarenguks.

Külade taastamise ja arendamise toetuse andmise tingimused on sätestatud põllumajandusministri määrusega, millega saab tutvuda Elektroonilises Riigi Teatajas aadressil https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=844484.
 
Investeeringutoetust saavad taotleda mittetulundusühingud ning ettevõtjad. Toetuse määr on MTÜ-l kuni 90%, väike ja keskmise suurusega ettevõtjal kuni 65% ja suurettevõtjal kuni 50% investeeringu abikõlblikust maksumusest. Maksimaalne taotletav toetuse summa ühele taotlejale on 938 796 krooni aastas. Kolme aasta jooksul kokku kuni 2,3 miljonit krooni. Antud taotlusperioodil on külade taastamise ja arendamise investeeringutoetuseks võimalik ära jaotada 37 miljonit krooni.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) piirkondlikes büroodes võetakse taotlusi vastu 15. detsembrist kuni 20. jaanuarini. Täpsemad toetuse saamise tingimused, taotlusvormid, juhendmaterjalid ning eelarve jaotus maakondade lõikes on kättesaadavad PRIA koduleheküljel www.pria.ee.

Lisainformatsioon:
Sille Rähn
Maaelu arengu osakond
Põllumajandusministeerium
Tel: 6256 162
E-post: sille.rahn@agri.ee

Margus Palu
Avalike suhete osakond
Põllumajandusministeerium
Tel: 6256 524, 52 007 81
E-post: margus.palu@agri.ee
Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus