Lisatud: 12. aprill 2013

Viimati muudetud: 16. veebruar 2009

A A A
Prindi rss

PRIA Uudised

12Apr2013 PRIA nõukoda sai 5 aastaseks

Reedel, 12. aprillil kogunes oma järgmisele istungile PRIA nõukoda, kes tähistas istungiga nõukoja 5. aastapäeva. PRIA klientide nõukoda kogunes esimest korda 15. aprillil 2008.

„Tahame väga tänada meie aktiivseid kliente, kes on selle viie aasta jooksul andnud meile palju häid mõtteid, millest suure osa oleme saanud ka rakendada,“ üles PRIA peadirektor Jaan Kallas. „Oluline on kuulda, mis on meie klientide reaalsed vajadused, ainult nii saame ühiselt panustada Eesti maaelu arengusse.“

Ka PRIA nõukoja esinaine Merle Adams ütleb, et nõukoja puhul on üheks suurimaks eeliseks see, et ühe laua taga saavad kokku nii ministeerium, PRIA kui kliendid. „Koostöö on mitmepoolne – meie saame uut infot ja meilt oodatakse tagasisidet. On tunda, et nõukojas välja toodud küsimustega ka reaalselt tegeletakse.“

PRIA klientide nõukoda on PRIAle nõuandev organ, mille tegevuse eesmärgiks on saada klientidelt tagasisidet olnud, käimasolevate ja planeeritavate tegevuste osas toetuste ja registrite haldamisel. PRIA nõukoja eesmärgiks on hinnata PRIA tegevust erinevate toetuste menetlemisel, koguda, läbi vaadata ja arutada ettepanekuid toetuste menetlemise parandamiseks, teha ettepanekuid klienditeeninduse parandamiseks ning õigusaktide muutmiseks ja täiendamiseks.

PRIA Nõukoja liikmeteks on valitud 15 aktiivset taotlejat, kellel on olnud pikaajaline koostöösuhe PRIAga ja kes tunnevad PRIA töökorraldust ja kliendivaadet väljastpoolt vaadatuna hästi. Iga-aastaselt vahetub vähemalt üks nõukoja liige, kelleks saab aasta põllumehe tiitli pälvinu. Käesoleval aastal liitus PRIA Nõukojaga 2012. aastal nimetatud tiitli pälvinud Raivo Külasepp, kes on AS Grüne Fee Eesti tegevjuht.

Järjekorras 13. istungil andis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ülevaate hetkeolukorrast põllumajanduspoliitikas ja arengutest Euroopa Liidu uue finantsperioodi ettevalmistamisel, arutati nõukoja liikmete ja läbi nende erinevate taotlejate huvigruppide ootusi uuele programmperioodile. Samuti andis PRIA ülevaate plaanidest kontrollsüsteemi tõhustamisel ja muutmisel.

Nõukoja tänasel istungil osalesid PRIA juhtkond, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, asekantsler Illar Lemetti ja PRIA nõukoja liikmed Mare Sikkut, Sulev Matto, Aivar Pikkmets, Olav Kreen, Jaak Läänemets, Merle Adams, Janek Lass, Katrin Ruumet, Mati Mõtte, Veljo Ipits ja Raivo Külasepp.

Uudised

Eile lõppes maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse taotlusvoor. Ettevõtjatel oli võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike