Lisatud: 25. veebruar 2019

Viimati muudetud: 16. veebruar 2009

A A A
Prindi rss

PRIA Uudised

25Veebr2019 Mida on vaja teada toetuste maksustamisest?

Alates 01.01.2015.a. maksustab PRIA tulumaksuga kõik eraisikutele määratud ja makstud toetused, kui Tulumaksuseaduse § 19 lõike 3 punkt 3 ei sätesta teisiti.  Tulumaksuga maksustamine ja Maksu- ja tolliametile isikupõhine deklareerimine toimub toetuse väljamaksmisele järgneva kuu 10. kuupäevaks.

Just nüüd, kui käes on tulude deklareerimise aeg,  võib tekkida eraisikutest taotlejatel küsimusi, kuidas PRIA on aasta siseselt toetustelt tulumaksu arvestanud ja kinni pidanud.  PRIA finantsosakonna nõunik Kadri Maata vastab klientide selle teemalistele küsimustele  e-posti kadri.maata@pria.ee või telefonil 7371 229 teel.

2018.a. väljamakstud toetuste ja kinnipeetud tulumaksu summad on kõigil taotlejatel olemas eeltäidetud tuludeklaratsioonil, juhul kui selle baasil tekib küsimusi, palume julgesti PRIAga ühendust võtta.   

Seoses tulumaksu seaduse muudatusega alates 01.01.2018.a. toimus muudatus ka Natura metsa toetuse tulumaksu kinnipidamise osas nendel klientidel, kes olid esitanud kaasomanikena ühistaotluse toetuse saamiseks. Kõigil nendel klientidel jagati toetus aasta siseselt kaasomandi suuruse alusel ning maksustati tulumaksuga, muudatused kajastuvad ühistaotluse esitanud isikute tuludeklaratsioonidel.

Järgmisel taotlusperioodil soovitame klientidele, kes on küll kaasomandis taotlejad, kuid nende soov on, et tulumaksuarvestus oleks ühe kaasomaniku kanda 100% ulatuses, esitage taotlus nn kaasomanike loobumisnõusoleku kaudu (kaasomanikud loobuvad ühe kaasomaniku kasuks toetusest. Taotlemiseks vajalik info on saadaval siin.

Natura metsa uue taotluse kohta tekkinud küsimusi saate  esitada Erametsakeskusest Maris Tõnuri e-posti aadressile maris.tonuri@eramets.ee või telefonil 673 6032.

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike