Lisatud: 27. märts 2012

Viimati muudetud: 19. juuni 2012

A A A
Prindi rss

PRIA Uudised

27Mar2012 Loomatoetuste taotluse esitas PRIAsse veidi üle 5000 loomapidaja

elmisel nädalal lõppenud loomakasvatustoetuste taotlusvoorus laekus Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametisse kokku 5074 taotlust kuut liiki toetuste saamiseks. Ligi 40% taotlustest jõudis PRIAsse elektroonilise kliendiportaali e-PRIA kaudu.

Kuni 16. aprillini on võimalik kuni 100-pealiste piimakarjade omanikel esitada veel hilinenult piimasektori eritoetuse taotlusi, kuid hilinemisega esitamisel väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud päeva eest. Ka sel perioodil soovitab PRIA taotluse kindlasti esitada e-PRIA vahendusel.

„e-PRIA kaudu taotluse esitanute arv on aasta-aastalt kasvanud ja see teeb heameelt – nii on vigu vähem ja taotluste menetlemine läheb kiiremini“ tõdeb PRIA otsetoetuste osakonna menetlusbüroo juhataja Tanel Trell. „Ka on e-PRIA kaudu toetuste taotlemine kliendi jaoks kiirem ja mugavam, kuna paljud taotluse lahtrid on kliendi eest juba PRIAs olemas olevate andmetega eeltäidetud. Nii piisab taotluse täitmisel vaid paari numbri või taotlemise märke lisamisest!“ räägib Trell.

e-PRIA kaudu esitati käesoleval aastal 2004 taotlust ehk 39,5% kõigist taotlustest.

Loomatoetuste taotlejatel on lisaks toetustaotlusele võimalik e-PRIAs korda ajada ka enda ülejäänud PRIA loomade registriga seotud vajalikud toimingud ja nii on loomatoetuste taotlejatel esimese PRIA kliendigrupina võimalik PRIAga suhelda peaaegu täielikult paberivabalt ning ilma maakondlikku büroosse tulemata.

Kuigi loomatoetuste taotlejate arv on viimastel aastatel peamiselt tootmisest lahtiseotud toetuste osas järjest kahanenud, kuna osad referentsaasta alusel toetusõigusi omavad taotlejad on lõpetanud aktiivse põllumajandusega tegelemise. Samas aga kasvanud ammlehma kasvatamise täiendava otsetoetuse taotlejate ja taotlusaluste ammlehmade hulk. Käesoleval aastal võib ka öelda, et taotluste üldarvu vähenemine on pidurdunud. Kui möödunud aastal vähenes taotlejate üldarv umbes 450 võrra, siis sel aastal esitati PRIAle vaid ca 90 taotlust vähem kui mullu ,  ja piimasektori eritoetuse hilinemisega esitatavate taotluste vastuvõtt alles kestab.

Sarnaselt möödunud aastale esitati ka tänavu kõige rohkem taotlusi Võrumaalt– 629, järgnesid Saaremaa 514 ja Rapla ning Pärnumaa vastavalt 458 ja 456 taotlusega.

Möödunud aastal maksti loomatoetuseid välja üle 22 milj euro. Käesoleva aasta toetuste eelarve  on veidi üle 24,5 milj euro. Viit täiendavat otsetoetust rahastatakse Eesti riigieelarvest, piimasektori eritoetust Euroopa Liidu poolt. Toetuste maksmine on planeeritud detsembrisse. 

 

LISA: Loomatoetuste taotlemine maakonniti (seisuga 27.03.2012)

Maakond

Taotluste arv

 
 

HARJUMAA

221

 

HIIUMAA

181

 

IDA-VIRUMAA

152

 

JÕGEVAMAA

303

 

JÄRVAMAA

276

 

LÄÄNEMAA

260

 

LÄÄNE-VIRUMAA

361

 

PÕLVAMAA

284

 

PÄRNUMAA

456

 

RAPLAMAA

458

 

SAAREMAA

514

 

TARTUMAA

245

 

VALGAMAA

351

 

VILJANDIMAA

383

 

VÕRUMAA

629

 

KOKKU

5 074

 Uudised

Eile lõppes maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse taotlusvoor. Ettevõtjatel oli võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner