Lisatud: 25. juuni 2019

Viimati muudetud: 25. juuni 2019

A A A
Prindi rss

PRIA Uudised

25Jun2019 Infoks seapidajatele

Foto: Kameron Kincade, Unsplash

Alates 01.07.2019. aastal muutub põllumajandusloomade registrile sigade arvu teatamise kord, mis on reguleeritud põllumajandusministri määrusega nr 128 „Identifitseerimisele kuuluvate põllumajandusloomade liikide loetelu, põllumajandusloomade identifitseerimise ning nende kohta andmete registreerimise viisid ja kord, registreerimistunnistuse väljastamise kord ja veisepassi vorm ning põllumajandusloomade arvestuse pidamise kord“

Sigade arvu tuleb varasema 1 korra asemel aastas esitada edaspidi 4 korda aastas - 31. märtsi, 30. juuni, 30. septembri ja 31. detsembri seisuga peetavate sigade kohta järgmise kuu 15. kuupäevaks. Kolmes esimeses kvartalis tuleb esitada konkreetses tegevuskohas (hoones, rajatises või piiritletud alal) sigade arv. Neljandas kvartalis tuleb täpsustada sigade arvu alljärgnevate gruppide kaupa:

  1. põrsad;
  2. kesikud;
  3. paaritamata nooremised;
  4. paaritamata emised;
  5. esimest korda paaritatud emised;
  6. korduvalt paaritatud emised;
  7. kuldid;
  8. 50 – 80-kilogrammise eluskaaluga nuumsead;
  9. üle 80 – 110-kilogrammise eluskaaluga nuumsead;
  10. üle 110-kilogrammise eluskaaluga nuumsead.

Kõige mugavam on teavituseks kasutada PRIA iseteeninduskeskkonda. Pärast sisse logimist valida esindatav, keda soovitakse esindada ning seejärel valida menüüribalt „Registrid“, vajutada nupule „Alusta uut taotlust“ ning valida sobiv taotluse liik „Sigade arvu teatamine“.

Juhime tähelepanu, et iga seapidaja peab enda tegevusest konkreetses tegevuskohas ise teavitama. Kui ühes hoones, rajatises või piiritletud alal peab sigu rohkem kui üks seapidaja, tuleb registrit antud tegevuskohas seapidamisega tegelemisest teavitada igal loomapidajal endal.

Uue korra järgi tuleb andmed esitada esmakordselt 15. juuliks 2019 – sigade koguarv 30.06.2019 seisuga.

Uudised

Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetusmeetme raames oli ettevõtjatel võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist. Toetuse eesmärgiks on maapiirkondades eelduste loomine uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner