Lisatud: 11. oktoober 2012

Viimati muudetud: 25. märts 2010

A A A
Prindi rss

Koostööpartnerite Uudised

11Okt2012 Seeder: peame tõsiselt kaaluma, kus on Eesti tootjatel õigem kohal olla

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles Moskvas Venemaa suurimat põllumajandusmessi “Kuldne sügis” külastades, et Eesti peab tõsiselt kaaluma, kas ja millistes Venemaa piirkondades on Eesti toodetele turgu.

„Mess andis ülevaate, millise kvaliteediga toiduaineid Venemaa eri piirkondades toodetakse,“ ütles minister Seeder. „Venemaa toidutootmise riiklikke eesmärke arvestades on Eestil selgelt otstarbekas panustada just piimasektorile.“

Leedu stendi külastades sõnas Seeder, et tuleb kaaluda, kas edaspidi peaks ka Eesti messist osa võtma. „Eestile on selge mõttekoht, kas meie tootjail tuleks senisest enam panustada nüüd juba WTO liikmele Venemaale ja millistes piirkondades on see kõige otstarbekam – kas Moskvas, Peterburis või hoopis mõnes muus regioonis.  Kohal olla on mõtet ikka seal, kus Eesti toodetele on ka turgu.“

Venemaa on riikliku toidutootmise arendamise programmis aastateks 2013-2020 seadnud eesmärgiks toiduga isevarustatuse saavutamise. Eesti peamine huvi on piim ja piimatooted ning liha ja lihatooted, mille puhul Venemaa on seadnud eesmärgiks saavutada isevarustatus 90% ulatuses. Samuti huvitab Eestit kala ja kalatoodete turg Venemaal.

Moskvas toimuv „Kuldne sügis“ on Venemaa suurim põllumajandusettevõtjate mess, mida peetakse juba 14. korda. Messil osaleb ligikaudu 2000 ettevõtjat Venemaa 70 regioonist ja 30 välisriigist. 2011. aastal külastas „Kuldset sügist“ 100 000 inimest ligi 60 riigist.

Messikülastuse järel kohtub minister Helir-Valdor Seeder täna ka oma Vene kolleegi Nikolai Fjodoroviga.

Uudised

Loe, kuidas PRIA teostab põldude seiret satelliidiga ja millised tähelepanekud klientidele edaspidi rohumaade hooldamisel kasuks tulevad.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus