Lisatud: 26. november 2012

Viimati muudetud: 25. märts 2010

A A A
Prindi rss

Koostööpartnerite Uudised

26Nov2012 Seeder: EL astus sammu võrdsemate konkurentsitingimuste suunas

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles EL ülemkogu istungit kommenteerides, et kuigi eelarvekokkulepet veel ei sündinud, olid arengud Eesti põllumajanduse jaoks positiivsed. 

„Täna võime öelda, et lõpuks on ametlikult laual Balti erisuse arvestamine. See näitab, et Balti riikide pikaajaline koostöö on olnud õige taktika,“ rääkis Seeder. „Palju tööd on veel ees, kuid läbirääkimiste paketti must-valgel kirja saanud Balti erisus märgib sammu võrdsemate konkurentsitingimuste suunas.“

Euroopa Ülemkogu presidendi Herman van Rompuy ettepanek tähendab Eesti jaoks, et otsetoetused tõuseksid 196 euroni hektari kohta 2020. aastal. 

Üldise eelarvekärpe tõttu väheneb kogu Euroopa Liidus maaelu arengu toetuste maht. „Liikmesriikide vaheline jaotus selgub hiljem ja siin seisab veel ees tõsine töö Eesti huvide kaitsmisel,“ ütles Seeder. 

Järgmisel nädalal kohtub põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder Prantsusmaa põllumajandusministri Stéphane Le Foll’i ja EL põllumajandus- ja kalandusnõukogu raames on kokku lepitud kohtumine ka Suurbritannia põllumajandusministri  Owen Patersoniga. Mõlema riigi ministriga arutatakse EL ühise põllumajanduspoliitika teemadel.   

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner