Lisatud: 08. detsember 2015

Viimati muudetud: 25. märts 2010

A A A
Prindi rss

Koostööpartnerite Uudised

08Det2015 Kruuse: Kvaliteetsel Eesti toidukaubal on Hiina turul potentsiaali

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtus täna Pekingis Hiina asepõllumajandusminister Qu Dongyuga, kellega arutati koostöövõimalusi põllumajandusteaduste ja põllumajandussaaduste kaubanduse valdkonnas. Hiina minister kinnitas, et kvaliteetsed Eesti toidukaubad on Hiinal turul oodatud, ütles maaeluminister Kruuse.

Minister Urmas Kruuse sõnul oli kohtumisel peateemana kõne all kvaliteetsete Eesti toidukaupade Hiina turule viimine ning nendele Hiina turul oma koha leidmine. Samuti arutati võimalusi riikidevahelise teaduskoostöö süvendamiseks ning ametkondade infovahetuse kiirendamiseks ja parandamiseks.

Minister Kruuse tänas oma Hiina kolleegi senise hea koostöö eest Hiina põllumajandusministeeriumi ja järelevalveasutusega, mis on viinud Eesti toidu- ja veterinaarjärelevalvesüsteemi tunnustamiseni Hiina kontrolliasutuse poolt. „Viljakad põllud ja liigirikkad rohumaad ning Eestile iseloomulik mahepõllumajandusliku maa suur osakaal võimaldavad siin toota kvaliteetset piima, liha ja teravilja, millest võiks olla huvitatud ka Hiina tarbija. Tootmismahtude suurendamine neis tootegruppides tarnekindluse tagamiseks on pikaajaline töö ja julguse investeeringuteks annavad ettevõtjatele stabiilsed kaubandussuhted Hiinaga,“ lisas Kruuse.

Lisaks põllumajandusministeeriumile külastas minister Kruuse Pekingis asuvat Hiina Põllumajandusülikooli ja Hiina Põllumajandusteaduste Akadeemiat, kus kohtus teadusasutuste juhtidega.

„Samuti väljendasime kohtumisel asepõllumajandusministriga Eesti selget huvi senisest tihedamaks koostööks Hiina põllumajandusteadlastega ja partnerite leidmiseks nendes valdkondades, kus Eestil on väljapaistev suutlikkus,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse.  „Põllumajandusliku rakendusteaduse vallast leidsime Hiinaga ühise huvi loomakasvatuse, täpsemalt piimakarjakasvatuse ja tõu- ning sordiaretuse teemadel.“

Vastastikuste teaduskontaktide vahetamiseks ning teaduskoostöö edendamiseks kutsus minister Kruuse Hiina delegatsiooni osalema 2016. aastal Eestis toimuval rahvusvahelisel konverentsil AgroForum Mare Balticum ning Rahvusvahelise Seemnekontrolli Assotsiatsiooni ISTA 31. kongressil Tallinnas.

Minister Urmas Kruuse viibib 7.-8. detsembrini Hiina Põllumajandusministeeriumi kutsel ametlikul visiidil Hiina Rahvavabariigis. Ministrit saadavad visiidil Maaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron, välissuhete osakonna juhataja Ruve Šank, Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda, Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel ja äridelegatsioon.

 

TAUSTAKS

Jaanuaris külastas Eestit Hiina Rahvavabariigi asepõllumajandusminister Niu Dun, kellega allkirjastati Eesti ja Hiina põllumajandusministeeriumide vaheline tegevuskava koostööks aastatel 2015-2016. Tegevuskava aluseks on 2011. aastal allkirjastatud Eesti Põllumajandusministeeriumi ja Hiina Rahvavabariigi Põllumajandusministeeriumi  vaheline vastastikuse mõistmise memorandum.

  • 21. aprillil 2011 allkirjastati Eesti Põllumajandusministeeriumi ja Hiina Rahvavabariigi Põllumajandusministeeriumi vaheline vastastikuse mõistmise memorandum;
  • 20. jaanuaril 2015 allkirjastati Eesti Põllumajandusministeeriumi ja Hiina Rahvavabariigi Põllumajandusministeeriumi vaheline tegevusekava koostööks aastatel 2015-2016;
  • 7. detsembril 2015 allkirjastati Eesti Maaeluministeeriumi ja Hiina Rahvavabariigi Kvaliteedi Järelevalve, Kontrolli ja Karantiini Peavalitsuse (AQSIQ) vaheline vastastikuse mõistmise memorandum.

Fotod: http://www.agri.ee/et/galeriid/maaeluministeeriumi-delegatsiooni-visiit-hiinasse-7-8-detsember-2015

 

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus