Lisatud: 06. märts 2018

Viimati muudetud: 21. september 2018

A A A
Prindi

Piimatoodete sekkumiskokkuost 2018

Või ja lõssipulbri sekkumiskokkuost on Euroopa Ühenduse turukorralduslik meede, mida rakendatakse piimasektori toetamiseks. Sekkumiskokkuostu abil stabiliseeritakse piimatoodete turgu, tagades tootjatele minimaalse hinnataseme toodetud või ja lõssipulbri eest.

Selle meetme raames ostavad sekkumisametid juriidilistelt ja füüsilistelt isikutelt kokku heakskiidetud ettevõttes toodetud võid ja lõssipulbrit, korraldavad selle ladustamise. Eestis täidab sekkumisameti ülesandeid Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).

Vastavalt Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruse (EL) nr 1308/2013 artiklile 12 on 1.märtsist kuni 30. septembrini 2018 avatud Või ja Lõssipulbri sekkumiskokkuost.

Sekkumiskokkuostuks pakutavat võid ja lõssipulbrit toota sooviv ettevõte peab taotlema sekkumisameti heakskiitu. Eestis võid ja lõssipulbrit tootvad ettevõtted peavad taotlema PRIA heakskiitu.

Lõssipulbri ja või kokkuostu pakkumusi võivad teha nii füüsilised kui ka juriidilised isikud.

Lõssipulbri ja või kokkuostus osaleva pakkuja andmed peavad olema kantud PRIA põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse.

 

VÕI SEKKUMISKOKKUOST

Või sekkumiskokkuost toimub kindlaksmääratud hinnaga pakkumuste teel.

Või kokkuostu hind on 221,75 EUR/100 kg.

Või koguseline piirang kindlaksmääratud hinnaga sekkumiskokkuostul ajavahemikul 1.märts kuni 30. september on 50 000 tonni.

Pakkumus taotlusi saab esitada iga päev. Taotlused/pakkumused esitada PRIA keskusesse Tähe 4, Tartu või e-posti aadressile turukorraldus@pria.ee

Kogu info või sekkumiskokkuostu kohta Abiks Taotlejale.

 

LÕSSIPULBRI SEKKUMISKOKKUOST

Lõssipulbri sekkumiskokkuost toimub ainult pakkumusmenetluse teel.

Nõukogu määrusega (EL) 2018/147 on ajavahemikul 1.märts kuni 30.september 2018 kehtestatud kindlaksmääratud hinnaga lõssipulbri kokkuostu koguseline piirang 0 tonni. Seega kindlaksmääratud hinnaga lõssipulbri kokkuostu ei toimu.

Pakkumuste esitamise ajavahemikud lõpevad iga kuu kolmandal teisipäeval kell 12.00 Eesti aja järgi. Taotlused/pakkumused esitada PRIA keskusesse Tähe 4, Tartu või e-posti aadressile turukorraldus@pria.ee

Kogu info lõssipulbri sekkumiskokkuostu kohta Abiks taotlejale.

 

LISAINFO JA KONTAKT

Lisainfot saab PRIA keskusest Tartus, Tähe 4. PRIA turukorralduse büroo telefonidel: 737 1380; 737 1338, e-post: turukorraldus@pria.ee

 

 

Juriidilised alused
Seotud valdkondade uudised

Septembris ja oktoobris külastavad PRIAt kui ELi toetusi vahendavat makseagentuuri kokku neljal korral Euroopa Komisjoni ja Euroopa Kontrollikoja audiitorid, et selgitada, kuidas on Eestis korraldatud põllumajandustoetuste haldamine ning Euroopa Liidu finantshuvide kaitse.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner