Lisatud: 08. aprill 2009

Viimati muudetud: 27. aprill 2012

A A A
Prindi

Nõuetele vastavus

Nõuetele vastavus (inglise keeles cross compliance) on põllumajandustootmist käsitlev reeglistik, mille järgimisest hakkab Nõuetele vastavuse trükispõllumajandustootjal sõltuma saadava toetuse suurus.

Süsteem peaks välistama juhud, kus põllumajandustootja saab elementaarsete nõuete rikkumisel karistada küll valdkonna järelvalveasutuse poolt, kuid saab siiski põllumajandustoetusi.

Nõuetele vastavus koosneb kahest komponendist: kohustuslikest majandamisnõuetest (KM) ja headest põllumajandus- ja keskkonnatingimustest. Lisaks kuulub nõuetele vastavuse alla püsirohumaa säilitamise kohustus.

KM puhul on tegemist riiklikest õigusaktidest tulenevate nõuetega, milliste rikkumine seotakse toetuse saamisega, seega ei ole need taotleja jaoks lisanõuded, vaid juba kehtivad riiklikud õigusaktid. 

 

Seotud valdkondade uudised

Maaeluministeerium andis Riigikogu maaelukomisjoni istungil ülevaate põua mõjudest ning erinevatest lahendustest, mida nii Eestis kui ka mujal Euroopa Liidu liikmesriikides on põllumeeste olukorra leevendamiseks kasutatud.

Kõik uudised »

Liitu meie postiloendiga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner