Lisatud: 06. märts 2018

Viimati muudetud: 07. november 2019

A A A
Prindi

Piimatoodete sekkumiskokkuost 2018

Või ja lõssipulbri sekkumiskokkuost on Euroopa Ühenduse turukorralduslik meede, mida rakendatakse piimasektori toetamiseks. Sekkumiskokkuostu abil stabiliseeritakse piimatoodete turgu, tagades tootjatele minimaalse hinnataseme toodetud või ja lõssipulbri eest.

Selle meetme raames ostavad sekkumisametid juriidilistelt ja füüsilistelt isikutelt kokku heakskiidetud ettevõttes toodetud võid ja lõssipulbrit, korraldavad selle ladustamise. Eestis täidab sekkumisameti ülesandeid Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).

Vastavalt Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruse (EL) nr 1308/2013 artiklile 12 on 1.märtsist kuni 30. septembrini 2018 avatud Või ja Lõssipulbri sekkumiskokkuost.

Sekkumiskokkuostuks pakutavat võid ja lõssipulbrit toota sooviv ettevõte peab taotlema sekkumisameti heakskiitu. Eestis võid ja lõssipulbrit tootvad ettevõtted peavad taotlema PRIA heakskiitu.

Lõssipulbri ja või kokkuostu pakkumusi võivad teha nii füüsilised kui ka juriidilised isikud.

Lõssipulbri ja või kokkuostus osaleva pakkuja andmed peavad olema kantud PRIA põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse.

 

VÕI SEKKUMISKOKKUOST

Või sekkumiskokkuost toimub kindlaksmääratud hinnaga pakkumuste teel.

Või kokkuostu hind on 221,75 EUR/100 kg.

Või koguseline piirang kindlaksmääratud hinnaga sekkumiskokkuostul ajavahemikul 1.märts kuni 30. september on 50 000 tonni.

Pakkumus taotlusi saab esitada iga päev. Taotlused/pakkumused esitada PRIA keskusesse Tähe 4, Tartu või e-posti aadressile turukorraldus@pria.ee

Kogu info või sekkumiskokkuostu kohta leiate infomaterjalist Abiks Taotlejale.

 

LÕSSIPULBRI SEKKUMISKOKKUOST

Lõssipulbri sekkumiskokkuost toimub ainult pakkumismenetluse teel.

Pakkumuste esitamise ajavahemikud lõpevad iga kuu kolmandal teisipäeval kell 12.00 Eesti aja järgi. Taotlused/pakkumused esitada PRIA keskusesse Tähe 4, Tartu või e-posti aadressile turukorraldus@pria.ee

Kindlaksmääratud hinnaga lõssipulbri kokkuostu ei toimu, sest nõukogu määrusega (EL) 2018/147 on ajavahemikul 1.märts kuni 30.september 2018 kehtestatud kindlaksmääratud hinnaga lõssipulbri kokkuostu koguseline piirang 0 tonni.

Kogu info lõssipulbri sekkumiskokkuostu kohta leiate infomaterjalist Abiks taotlejale.

 

LISAINFO JA KONTAKT

Lisainfot saab PRIA keskusest Tartus, Tähe 4. PRIA turukorralduse büroo telefonil 737 1338, e-post: turukorraldus@pria.ee

 

 

Juriidilised alused
Uudised

Loe, kuidas PRIA teostab põldude seiret satelliidiga ja millised tähelepanekud klientidele edaspidi rohumaade hooldamisel kasuks tulevad.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus