Loomakasvatuse täiendav otsetoetus 2007
Loomakasvatuse täiendava otsetoetuse taotlusi võetakse vastu PRIA piirkondlikes büroodes ajavahemikul 26. märts - 13. aprill 2007.
Samal ajavahemikul saab loomakasvatuse täiendava otsetoetuse taotlust esitada ka e-PRIA vahendusel.Täpsem info e-PRIA kohta www.pria.ee/epria
Loomakasvatuse täiendavat otsetoetust võib taotleda isik, kes tegeleb põllumajandusliku tegevusega. Põllumajanduslikuks tegevuseks loetakse põllumajandustoodete tootmist ja kasvatamist, sh saagikoristust, lüpsikarja pidamist, põllumajandusloomade aretamist ja pidamist ning maa hoidmist heades põllumajandus- ja keskkonnatingimustes.
2007. aastal on võimalik taotleda järgnevaid loomakasvatuse otsetoetusi:
Ammlehma kasvatamise täiendav otsetoetus:
- veis, kelle kohta taotletakse ammlehma toetust, peab olema 26. märtsi seisuga vähemalt 8 kuu vanune lihatõugu või lihatõuga ristamisel saadud lehmmullikas või lehm, kes hiljemalt 26. märtsil on registreeritud taotleja nimele PRIA põllumajandusloomade registris;
- taotleja peab kuni 20. maini 2007 (kaasa arvatud) pidama oma karjas taotlusele märgitud lehmi ja mullikaid. Ammlehmi ja mullikaid asendada ei saa.
- 2007. aastal ammlehma kasvatamise täiendava otsetoetuse puhul piimalehma erisus enam ei kehti. Erisusega piimalehmale saab taotleda 2007. aastal veisetoetust.
Ute kasvatamise täiendav otsetoetus:
- utt, kelle kohta taotletakse utetoetust, peab olema hiljemalt 26. märtsil registreeritud taotleja nimele põllumajandusloomade registris;
- taotleja peab kuni 20. maini 2007 (kaasa arvatud) pidama oma karjas sama palju nõuetele vastavaid uttesid, kui on märgitud taotlusel.
Veise loomühiku alusel makstav täiendav otsetoetus:
- toetust võib taotleda 2006. aastal põllumajanduslooma kasvatamise täiendava otsetoetuse taotluse menetlemise käigus kindlaks määratud veiste loomühikute alusel, mis arvutatakse:
i. 2006. aastal veise kasvatamise täiendava otsetoetuse taotlemise käigus kindlaks määratud veiste arvu alusel;
ii. 2006. aasta ammlehma kasvatamise täiendava otsetoetuse käigus kindlaks määratud piimalehmade alusel, kelle suhtes lõppes 2006. aasta erisus maksta ammlehmatoetust.
- lisaks võib toetust taotleda 2005. aastal põllumajanduslooma kasvatamise täiendava otsetoetuse taotluse menetlemise käigus kindlaks määratud veiste loomühikute alusel. Seda vaid juhul, kui 2006. aastal pole veisetoetust taotletud!
Piima tootmiskvoodi alusel makstav täiendav otsetoetus:
- Toetust võib taotleda 31. märtsi 2007 seisuga määratud piima tootmiskvoodi (otseturustus- ja/või tarnekvoot) alusel.
NB! Võimaluse korral palun esitage taotlus kohe taotluste vastuvõtmise perioodi alguses, et vältida pikki järjekordi taotluse esitamise tähtaja viimastel päevadel.
- Abiks taotlejale(114.73 KB)
- Taotlusvorm(40 KB)
- Taotluse lisa: ammlehmade loetelu(86 KB)
- Veiste üleandmise-vastuvõtmise kinnitus(41.5 KB)
- Taotluse muutmise avaldus(26.5 KB)
Kõik uudisedUudised
Eesti piimakarjade kasvatajad tootsid lõppenud kvoodiaastal üle 636 tuhande tonni piima, mis moodustab riigile kinnitatud piimatootmiskvoodist 93,72 protsenti . See on kõrgeim kvoodi täituvuse protsent ning suurim toodetud piimakogus alates 2004. aastast, mil Eestis on kvoote rakendatud.
| Praegu päevakorral |
Leader-meetme raames antav projektitoetus (MAK meede 4) 2009-2014
Pakkumismenetlus suhkru vähendatud tollimaksumääraga impordiks turustusaastaks 2011/2012
Tootjarühmade tunnustamine TEINE TAOTLUSVOOR 2012
Nõuandetoetus (MAK meede 1.3) 2012
Nõuandesüsteemi toetus (MAK meede 1.3.2) 2012
Kalandustoodete tootja või töötleja koolitustoetus 2012
Poolloodusliku koosluse hooldamise toetus (MAK meede 2.3.5) 2012
| Liitu infokirja listiga |





