Lisatud: 30. juuni 2011

Viimati muudetud: 08. september 2014

A A A
Prindi

Köögivilja erakorraline abi

EESMÄRK

Euroopa Liidu puu- ja köögiviljaturgu on tabanud enneolematu kriis, mille on põhjustanud eluohtliku enterohemorraagilise bakteri Escherichia coli (E. coli) puhang Saksamaal, mida on seostatud teatavate värskete puu- ja köögiviljadega. Kriis algas 26. mail 2011, kui ajakirjandusse ilmusid vihjed, et nakkus on pärit kurkidelt.

Värskelt tarbimiseks mõeldud kurgi, tomati, paprika, kabatšoki ja teatavate salati ja endiivia perekonna köögiviljade turult kõrvaldamiseks ning toorelt koristamiseks ja koristamata jätmiseks annab Euroopa Liit lisatoetust.

 

TAOTLUSE VASTUVÕTMISE AEG JA KOHT
Toetuse taotlemiseks esitab põllumajandustootja PRIA-le määruse lisas toodud vormikohase taotluse 11. juuliks 2011. aastal aadressil Narva mnt 3, Tartu 51009.

 

TOETUSE TUTVUSTUS JA TINGIMUSED

Erakorralist toetust saavad taotleda tootjaorganisatsioonid ja samuti tootjad, kes ei ole selliste organisatsioonide liikmed, juhul, kui ajavahemikul 26. maist 2011 kuni 30. juunini 2011 on vaja turult kõrvaldada ning toorelt koristada ja koristamata jätta järgmisi värskeks tarbimiseks mõeldud puu- ja köögiviljasektori tooteid: kurk, tomat, salat, paprika ja suvikõrvits.

Eelpool toodud ajavahemikus ja loetletud toodete puhul annab Euroopa Liit toodete turult kõrvaldamise ning saagi toorelt koristamise ja koristamata jätmise eest lisatoetust. Toorelt koristamise eest antav toetus hõlmab üksnes tooteid, mis on füüsiliselt põllul ja mis tegelikult toorelt koristatakse st, et tagasiulatuvalt teavitusi esitada ei saa.

Eelnevalt tuleb sellest teavitada Põllumajandusametit (PMA) aadressil Teaduse 2, Saku 75501, kes teostab kohapealsed kontrollid. PMA teostab kõik vajalikud kohapealsed kontrollid, PRIA võtab vastu taotlused ja teostab väljamakse. PRIA-l on kohustus toetus välja maksta hiljemalt 15. oktoobriks 2011.

 

LISAINFO JA KONTAKT

Köögiviljasektori erakorralist abi reguleerivad õigusaktid on toodud käesoleva teksti lõpus alajaotises Juriidilised alused, milles on kirjeldatud meedet käsitlevad täpsemad tingimused ja korrad.

Lisainfot saab telefonil  737 7630 ja e-mailil turukorraldus@pria.ee.

Uudised

Eelmisel nädalal lõppes maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse kolmas taotlusvoor. 286 ettevõtjat soovivad PRIA vahendusel toetusteks saada kokku 22 965 447 eurot.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike