Lisatud: 02. märts 2012

Viimati muudetud: 13. veebruar 2019

A A A
Prindi

Kuidas kasutada e-PRIA portaali?

Selleks, et saada e-PRIA portaali kasutajaks, peate te olema PRIA klient või peavad olema teile antud kliendi esindamiseks kasutusõigused. PRIA kliendiks on võimalik registreerida uues e-PRIAs.

Esmakordsel e-PRIAsse sisenemisel tuleb sõlmida portaali kasutamise leping.

  • Kuidas siseneda e-PRIAsse?

e-PRIA portaali kasutajaks saamiseks sisenege e-PRIAsse (siseneda saate läbi PRIA kodulehekülje või sisestades veebilehitseja aknasse aadressi https://epria.pria.ee/epria2/). Portaali sisenemisel on vajalik enda isik tuvastada kasutades ID-kaarti või Mobiili-ID.

Alates 6.02.2019 on e-PRIAsse võimalik sisse logida ka TARA-teenuse kaudu. TARA (turvaline autentimine asutuste e-teenustesse) kaudu saab e-PRIAsse sisse logida kasutades ID-kaarti, Mobiil-IDd või pangalinki.

Eesti.ee kaudu ei ole enam võimalik e-PRIAsse siseneda.

  •  e-PRIA kasutamise leping

Esmakordsel e-PRIAsse sisenemisel kuvatakse e-PRIA kasutamise leping. Selles sätestatakse e-PRIA kasutamise tingimused. Täpsemalt saate e-PRIA lepingu kohta infot leheküljelt http://www.pria.ee/et/ePRIA/Leping.

Juriidilisel isikul on vaja leping digiaalselt allkirjastada. Kui Teil ID-kaarti ei ole, saate lepingu esitada PRIAsse paberkandjal. Täpsemat infot lugege http://www.pria.ee/et/ePRIA/Leping.

Kasutusõiguste alased küsimused

1) Kuidas anda kasutusõigusi teisele isikule minu eest e-PRIA kasutamiseks?
2) Oman e-PRIA kasutusõgust, aga mulle ei kuvata enam esindusõigust.
3) Oman e-PRIA kasutusõigust, aga mulle ei kuvata esitatud dokumente.
4) Olen Äriregistris ettevõtte juhatuse liige, aga mulle ei kuvata (taas) esindusõigust. Miks?Kasutusõiguste alased küsimused

1) Kuidas anda kasutusõigusi teisele isikule minu eest e-PRIA kasutamiseks? 

Infot selle kohta, kuidas anda kasutusõigusi teisele isikule minu eest e-PRIA kasutamiseks, saab lugeda pikemalt juhendis, mis asub PRIA kodulehel aadressil http://www.pria.ee/et/ePRIA/kasutusoigused .

Tagasi algusse... 


2) Oman e-PRIA kasutusõigusi, aga mulle ei kuvata enam esindusõigust.
Kui Teile ei kuvata e-PRIAs enam vajalikku esindusõigust, siis veenduge esmalt, ega  Teile antud kasutusõigus ei olnud tähtajaline ja on nüüd lõppenud. Palume konsulteerida isikuga, kes Teile andis kasutusõiguse või vajadusel pöörduda registrite osakonna infotelefoni numbril 731 2311 või e-posti aadressil kliendiregister@pria.ee.

Tagasi algusse... 

 

3) Oman e-PRIA kasutusõigusi, aga mulle ei kuvata esitatud dokumente.

Juhul kui Te saate dokumente esitada, aga Teile ei kuvata e-PRIA põhimenüüs nuppu "Dokumendid", siis arvatavasti esindate klienti osaliste kasutusõigustega. Selleks, et kuvataks ka esitatud (ja ka esitamata) dokumente, peab osaliste kasutusõiguste andmisel olema märgitud õigus "Minu dokumendid" teenuse osas. Juhul kui Teile on antud osalised kasutusõigused, palun pöörduge isiku poole, kes Teile need õigused andis. Vajadusel saab osaliste kasutusõiguste andja e-PRIAs lisada puuduva õiguse ja kasutusõigused uuesti esitada.

Tagasi algusse... 

 

4) Olen Äriregistris ettevõtte juhatuse liige, aga mulle ei kuvata (taas) esindusõigust. Miks?
Võimalik, et ettevõttel on Äriregistris märgitud erisus. Sellisel juhul saab PRIA kliendiregistri töötaja anda (või taas pikendada) e-PRIAs Teile 6-kuulised tähtajalised õigused ettevõtet esindada. Täiendavat infot saate sel juhul ka kliendiregistri telefonil 731 2311 või saatke e-kiri aadressil kliendiregister@pria.ee.

Tagasi algusse... 

  

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus