Lisatud: 18. november 2015

Viimati muudetud: 18. september 2019

A A A
Prindi

Esindusõigused ja volitused

Esindusõiguste ja volituste haldamiseks on PRIA välja arendanud esindusõiguste ja volituste süsteemi, kus hoitakse kõiki PRIA klientidega seotud esindusõigusi ja volitusi. Süsteemi kantavad esindusõigused ja volitused kehtivad PRIA iseteeninduskeskkondade kasutamisel, elektrooniliste- ja paberdokumentide esitamisel ning vahetus suhtluses.

Volitused saavad olla täielikud ehk piiranguteta või osalised ehk piirangutega. Täielikud ehk piiranguteta volitused annavad esindusõiguse kliendi esindamiseks PRIA-ga seotud kõikides toimingutes. Osalised ehk piirangutega volitused annavad õiguse esindada klienti määratud volitusgruppide või nende alamgruppide ulatuses.

Automaatselt saavad esindusõiguse kõik PRIA kliendiks registreerunud äriühingu juhatuse liikmed, kelle kohta ei ole äriregistrisse märgitud erisust. Klientidel, kellel on äriregistris märgitud esindusõiguse erisus, tuleb esindusõiguse saamiseks pöörduda PRIA registrite osakonna infotelefonil 731 2311 või saata e-kiri aadressil kliendiregister@pria.ee. 

NB! PRIA iseteeninduskeskkonnas ei saa riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused, kellel ei ole äriregistris määratud esindusõiguslikku isikut, registreerida PRIA kliendiks taotlejana või abi saajana / loomapidajana või loakohustusega ettevõtjana ega teha muid soovitud toiminguid (nt toetuste taotlemine).

Alates 27.06.2018 on ühendatud vana ja uue e-PRIA õigused st mõlema portaali teenuste kasutamiseks saab volitusi anda keskselt ühest kohast.

PRIA iseteeninduskeskkonnas (https://epria.pria.ee/epria2/#/login) on klientidele avatud volituste andmise, olemasolevate volituste muutmise ja lõpetamise teenus. Kõik volitustega seotud teenused leiab menüüriba „Esindusõigused ja volitused“ alt. Videojuhend volituste andmise kohta on üleval ka PRIA veebilehel (www.pria.ee -> e-PRIA -> Juhendid) Esindusõigusteni jõudmiseks tuleb pärast sisse logimist esmalt valida klient, keda soovite esindada.

Võimalik on esitada volikiri ka vormil:
Volikiri asjaajamiseks Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametiga (291.93 KB)

ja vajadusel selle lisa 1: Osaliste ehk piirangutega volituste andmine. (580.88 KB)


Küsimuste korral palume pöörduda registrite osakonna infotelefonil 731 2311 või e-posti aadressil kliendiregister@pria.ee

 

Vormid

Volikiri asjaajamiseks Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametiga (291.93 KB) (täidetav pdf)

Volikirja vormi lisa 1. Osaliste ehk piirangutega volituste andmine (580.88 KB) (täidetav pdf)

VIDEOJUHEND e-PRIAs volituste andmiseks

Uudised

Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise toetusmeetme raames oli ettevõtjatel võimalus taotleda PRIA vahendusel investeeringutoetust projektidele, mis aitavad mitmekesistada maapiirkondade majandustegevust väljaspool põllumajandustootmist. Toetuse eesmärgiks on maapiirkondades eelduste loomine uute töökohtade tekkeks väljaspool põllumajandussektorit.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike